Hviezdná brána Universe (Stargate Universe) | devLife.eu
Nov
15th

Hviezdná brána Universe (Stargate Universe)

Zaradené do Zábava a hry | Publikoval rado


Stargate Universe LogoUž dlho som fanúšikom seriálu i filmu Hviezdná brána (Stargate). Aj keď posledné série už boli dosť naťahované a porazili tam už hádam všetko možné, ohlásený koniec aj SG-1 aj SG Atlantis bol pre mňa trochu sklamanie. Predsa len dobrých nových Sci-fi seriálov nie je až tak veľa a tých, čo by sa odohrávali priamo vo vesmíre ešte menej. Tvorcovia ale nenechali svet Hviezdnej brány len tak, a túto jeseň začali vysielať nový seriál Stargate Universe.

Základný dej seriálu Stargate Universe

Dej TV seriálu Stargate Universe (SGU) sa odohráva na starej lodi Antikov (Acients) zvanej Destiny, ktorá je vzdialená niekoľko galaxií od Zeme. V hlavnej úlohe je skupina, tvorená z rôznych ľudí od vojakov až po bežných úradníkov. Táto skupina sa na loď dostala pri evakuácií základne mimo zeme, zadaním adresy s deviatimi symbolmi. Táto cesta bola tak energetický náročná, že pri nej zničili celú planétu, na ktorej bola základňa.

Stargate Univers Destiny

Vesmírnu loď Destiny postavili Antikovia na výskum vzdialených galaxií. Plán mal byť taký, že vyšlú loď bez posádky a za pár rokov, keď doletí dostatočne ďaleko, sa na ňu vrátia pomocou hviezdnej brány. Nestalo sa tak, a loď lietala galaxiami po tisíce rokov.

Skupina ľudí, ktorá sa dostala na túto vesmírnu loď, sa snaží dostať späť domov. Naneštastie loď je po toľkých rokoch v dezolátnom stave, a tak ich primárnou úlohou je boj o prežitie.

Hodnotenie

Musím povedať, že nový seriál Stargate Universe je pre mňa zatiaľ veľkým sklamaním. Dej plynie pomaly, dialógy sú dlhé a bez šťavy, akcia skoro žiadna. Celkovo po zhliadnutí pár dielov mám pocit, že sa tam nič nedeje a drvivú väčšinu času sa postavy len rozprávajú.

Na záver vám pridávam ešte trailer:

Be Sociable, Share!


Pridať komentár