Ako pridať stránku do obľúbených pomocou JavaScriptu | devLife.eu
Nov
27th

Ako pridať stránku do obľúbených pomocou JavaScriptu

Zaradené do JavaScript | Publikoval rado


JavaScriptKaždý prehliadač ponúka užívateľom možnosť, uložiť si nejakú stránku do prehliadača, aby sa potom neskôr vedeli k nej ľahšie dostať. V samotných internetových prehliadačoch je toto riešené rôzne. Niektoré to nazývajú záložky (bookmarks) iné ako obľúbené stránky (favorites). Občas sa môže stať, že chcete pridať na web tlačidlo, ktoré po kliknutí pridá stránku do obľúbených, ale ako to spraviť, aby to šlo vo všetkých prehliadačoch?

Jednoduchá odpoveď na túto otázku je, že nijako. Je to smutné, ale je to tak. Jediný prehliadač, v ktorom takáto možnosť plne funguje je Microsoft Internet Explorer pomocou funkcie AddFavorite v JavaScripte.

V staršom Firefoxovi bolo možné stránku uložiť pomocou window.sidebar.addPanel. V novom Firefoxe to pri štandardných nastaveniach nefunguje úplne správne, pretože stránka sa síce uloží, ale po kliknutí na ňu sa zobrazí v bočnom paneli (sidebar). A to sa teda rozhodne užívateľovi páčiť nebude. Pre to, aby sa záložka zobrazovala správne, musí užívateľ odškrtnúť načítavanie v bočnom paneli pri pridávaní odkazu.

V starších verziách Opery šlo pridať pomocou odkazu s atribútom rel=”sidebar”. Ale ani to už nefunguje. A Chrome ani Safari zatiaľ takúto funkciu nemajú.

Z toho plynie, že ak chcete pomocou JavaScriptu pridať stránku do obľúbených (záložiek), pre IE a Firefox môžete zobraziť dialóg pre pridanie a pre ostatne tak maximálne text s informáciou, aby užívateľ stlačil CTRL+D. CTRL+D funguje vo väčšine prehliadačoch na Windowse.

JavaScriptový kód pre takéto pridanie do obľúbených môže vyzerať takto:

function setFav(url, title)
{
	try {
		window.external.AddFavorite(url, title);
	}
	catch (e) {
		if (window.sidebar) {
			window.sidebar.addPanel(title, url, '');
		}
		else {
			window.alert("Pre pridanie stránky medzi obľúbené, stlačte CTRL+D.");
		}
	}
	return false;
}

A na stránku potom pridáte odkaz s atribútom onclick:

<a href="#" onclick="return setFav('http://www.mojadomena.sk/', 'Moja stránka')">Pridať stránku do obľúbených</a>
Be Sociable, Share!Komentáre k článku

 1. Od Covernismar77q dňa Feb 12, 2017 | Odpovedať

  http://blegal.pl/przyczepy-samochodowe.html
  Shopping for a new or used car can be a difficult process if you do not know what you will be carrying out. By teaching yourself about automobile buying before you head to the dealer, you can make issues simpler for yourself. The following tips will help the next shopping trip be more pleasant.

  Always bring a mechanic coupled when searching for a whole new vehicle. Vehicle merchants are well known for promoting lemons and you do not need to be their after that victim. When you can not get yourself a technician to think about automobiles with you, at the very least ensure that you have him take a look at final selection before you purchase it.

  Know your restrictions. Before you begin purchasing for your forthcoming vehicle or pickup truck, decide what you can afford to spend, and adhere to it. Don’t forget to add curiosity about your computations. You will definitely pay about twenty percent as a down payment also, so prepare yourself.

  Prior to attending a car dealership, know what sort of motor vehicle you want. Investigation each one of you possibilities prior to buying so that you can evaluate which works best for your financial allowance and household requirements. Shop around to determine exactly how much you must be paying for the probable automobile.

  Prior to signing any commitment make time to study each and every series, including the fine print. If there is anything at all outlined that you do not recognize, usually do not sign until you receive an respond to which you understand. Unsavory salesmen are able to use a legal contract to put in several service fees that had been not mentioned.

  When you maintain the preceding guidance at heart the very next time that you go shopping for a auto, you will end up more likely to get a better offer. Investing in a auto does not have to become a frustration. Just use the guidelines with this write-up and you can receive the vehicle you need at a good price.

 2. Od Amipaile dňa Mar 13, 2017 | Odpovedať

  козельск погода форека

  фильм про близнецов русский

Pridať komentár