Popis a recenzia na webhosting Hostmonster | devLife.eu
Nov
11th

Popis a recenzia na webhosting Hostmonster

Zaradené do Internet | Publikoval rado


Hostmonster logoHostmonster je veľmi zaujímavý webhosting, ktorý na svojích stránkach píše, že ponúka neobmedzený diskový priestor, neobmädzený počet nasmerovaných a hostovaných domén (alias multi-hosting), databázy MySQL a PosgreSQL, jazyky PHP, Ruby, CGI a Perl a k tomu ešte Shell prístup a jednu doménu v cene hostingu. To všetko za zhruba 6 USD (pri predplatení na dva roky). V tomto článku sa na tento webhosting pozrieme bližšie.

Po prihlásení do systému, sa zobrazí hlavná stránka cPanelu, kde je možné nájsť odkazy na kompletnú správu vašich web stránok. Ako som už spomínal, Hostmonster ponúka všetky štandardné služby, ktorými sa nebudem veľmi zapodievať a len menovite spomeniem: správa email účtov, web mail, FTP, webový filemanager, štatistiky, CRON, logy, databázy MySQL a PostgreSQL, jazyky php, ruby, či perl.

Do pozornosti by som ale chcel dať niektoré zaujímavé možnosti, ktoré bežne niesu na iných hostingoch (najmä u nás). Hostmonster umožňuje na jeden účet nasmerovať veľké množstvo domén a tým ušetriť, pokiaľ potrebujete hostovať viacej stránok. Zaujímavá je možnosť výberu behu php, tzn. fast-cgi vs modul, a k tomu ešte možnosť si samostatne upravovať konfiguráciu jazyka php pomocou lokálneho php.ini. Netreba taktiež zabúdať na možnosť zriadenia shell prístupu.

Mne sa taktiež veľmi osvedčil spôsob, akým sa zálohuje webhosting. Stretol som sa u nás so spoločnosťami, ktoré písali, že robia zálohy každý deň, ale reálne k ním prístup nemáte. Niektoré vám ich sprístupnia dokonca za poplatok. Hostmonster naproti tomu ponúka priamy prístup ku kompletným zálohám webhostingu vrátane zálohy databáze pomocou cPanelu. Taktiež umožňuje nechať vygenerovať kompletnú zálohu (web+db) na požiadanie.

Na druhej strane nevýhodou Hostmonsteru je to, že beží na serveroch v USA a teda pokiaľ chcete stránky pre Európsky trh, prípadne na Slovensku, odozva bude zhruba 150ms, čiže jeho rýchlosť sa bude javiť pomalšia v porovnaní so slovenskými hostingami. To môže vadiť hlavne, ak máte na stránke veľa súborov javascriptu a iných súborov, ktoré sa musia ťahať samostatne. Ako prípadne optimalizovať rýchlosť stránky, si môžete prečítať v staršom článku.

Be Sociable, Share!


Pridať komentár