Ako jednoducho pridať video na web | devLife.eu
Jún
2nd

Ako jednoducho pridať video na web

Zaradené do Internet, Programovanie | Publikoval rado


Možností ako pridať vlastné video na web je viacero. Môžete si ho nahrať na vlastný server a napríklad cez flash player ho zobraziť, alebo môžete využiť nejakú externú službu, kde si video nahráte a pomocou poskytnutého kódu si video umiestnite na stránke. Výhoda takého riešenia je v jeho jednoduchosti, úspore priestoru a nárokov na pripojenie na vašom serveri. Takýchto služieb je viacero, ale väčšina sa špecializuje na zobrazovanie videí na vlastných stránkach a ich umiestnenie externe je len doplnková služba. Práve preto je tu Silverlight Streaming od Microsoftu.

Microsoft Silverlight Streaming je služba, ktorá umožňuje programátorom a wedeveloperom zjednodušiť šírenie veľkých multimediálnych aplikácii, ako video alebo hudba. V podstate služba spočíva v tom, že vám Microsoft zadarmo dáva k dispozícii 10GB priestoru na nahrávanie Silverlight aplikácii alebo videí.

Za zmienku taktiež stojí, že napríklad od takého YouTubu umožňuje prehrávať aj videá v HD rozlíšení.

Postup je veľmi jednoduchý. Stačí prísť na stránku http://silverlight.live.com/ a vytvoriť si účet pomocou Live ID. Vytvorením získate Account ID a Key, ktoré sú využiteľné hlavne pokiaľ chcete k službe pristupovať pomocou vašeho programu. Zaujímavejšie sú ale položky Manage Applications a Manage Videos.

Manage Applications umožňuje nahrať a spravovať na server vlastné Silverlight aplikácie a Manage Videos nahrávať a spravovať videá. Ďalej sa zameriam hlavne na tieto videá.

Stačí kliknúť na Manage Videos, tam na Upload a video, vyplniť názov a vybrať video súbor. Možné je nahrávať súbory do 105 MB a vo formátoch hlavne WMV, MPEG2, MPEG4, DivX, H.264, FMV a 3GP. Tie sa po nahratí za nejaký čas skonvergujú do formátu Windows média, preto môže chvíľku trvať, než bude video dostupné. Jeho stav sa automaticky ukazuje v tabuľke Recently Uploaded Videos.

Náhľad na Video management

Po zobrazení detailu videa (kliknutím na jeho názov) sú na konci stránky ponúknuté 2 možnosti, ako video ďalej šíriť. Jednou je priamy odkaz na video, ktorý sa dá poslať napríklad cez email alebo ICQ a druhým je HTML kód, ktorý po pridaní do stránky zobrazí videoprehrávač s daným videom.

Výsledok môže vyzerať takto:

Be Sociable, Share!Komentáre k článku

  1. Od air jordan,jordan pas cher,jordan 11,air jordan pas cher,nike air jordan,nike jordan,jordan femme,air jordan femme,basket jordan,jordan 6,air jordan 4,jordan 4,chaussure jordan,rania de jordanie,air jordan 6,air jordan 11,jordan 13,jordan 3,royal jordania dňa Sep 15, 2017 | Odpovedať

    “However, the club still cant explain why there is not one image of Roberto Mancini anywhere inside or out at The Etihad.”

Pridať komentár